Crveno-beli ubedljivi protiv Zadra

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter2Email this to someone

Izvor: KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde mts petu uzastopnu pobedu u ABA ligi i učvrstili se na prvoj poziciji tabele regionalnog takmičenja. U dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ savladan je Zadar rezultatom 97:67 (22:19, 25:17, 28:14, 22:17).
Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su trijumfalni niz. U goste crveno-belima došla je motivisana ekipa Zadra, ali crveno-beli su imali jasan plan koji su gotovo besprekorno sproveli u delo od prvog do poslednjeg minuta utakmice.
Jubilaran meč za Branka Lazića koji je upisao 340. nastup za Crvenu zvezdu, dodatno je upriličen novom pobedom. Crvena zvezda mts savladala je Zadar rezultatom 97:67. Izabranici Dušana Alimpijevića još jednom su pokazali da se nalaze u zavidnoj napadačkoj formi jer su u poslednje tri utakmice ubacili čak 297 poena.
Obe ekipe zaigrale su u brzom ritmu od početka utakmice. Ređali su se koševi sa obe strane, a motivisani Zadar igrao je veoma dobro i rezultatski bio u igri. Tako je bilo do završnice prvog perioda i rezultata 19:19. Od tog momenta crveno-beli su zaigrali znatno agresivnije u odbrani i to uspešno materijalizovali u napadu ponajviše preko Alena Omića.
Seriju je pokrenuo Nemanja Dangubić trojkom, a nadovezali su se Džejms Feldin, već pomenuti Omić i Ognjen Dobrić. Za manje od četiri minuta Zvezda je napravila seriju 14:2 i nakon poena Jankovića stekla 12 poena prednosti (33:21).
 Crveno-beli su rutinski sačuvali stečeno vođstvo do poluvremena, a u nastavku igre zadržali pritup koji je davao rezultate. Iz agresivne odbrane izabranici Dušana Alimpijevića imali su priliku za brze kontranapade koje su materijalizovali lakim poenima ili otvorenim šutevima. Baš posle još jedne sjajne odbrane zakucao je Stefan Janković i doneo svojoj ekipi najvećih 19 poena prednosti na nešto više od šest minuta pre isteka trećeg perioda – 59:40.
Zvezda je u potpunosti preuzela kontrolu nad utakmicom. Publika je u nastavku nagrađena obiljem atraktivnih poteza i pored uvodnih ovacija Branku Laziću, ponovo je zagrejala dlanove. Pitanje pobednika, ako se i postavljalo do tada, rešeno je u trećoj deonici. Ostatak posla bio je rutina i dobra prilika za isprobavanje taktičkih zamisli trenera Alimpijevića.
Crvena zvezda od četvrtka započinje borbu za prvi trofej u sezoni. U Nišu će crveno-beli probati da odbrane trofej namenjen pobedniku Kupa Radivoja Koraća.
Crvena zvezda mts – Zadar 97:67 (22:19, 25:17, 28:14, 22:17)
Crvena zvezda mts: Dangubić 5, Davidovac 10, Lazić 1, Dobrić 8, Feldin 14, Janković 11, Ročesti 2, Omić 14 (5sk), Lesor 13 (8sk), Enis 8 (7as), Jovanović 2, Bjelica 9.
Dušan Alimpijević:”Svaka od preostale tri utakmice, zaključno sa ovom protiv Zadra je za nas značajna. Svaka od ovih utakmica ako se reši na ovakav način, značila bi i zadržavanje na prvom mestu. Otud i ovakav pristup. Takođe, i zbog toga što pamtimo jako dobro utakmicu protiv Zadra u gostima koja je bila izuzetno teška. Imali smo to na umu kada smo se spremali za ovu utisku. U odnosu na tada, imamo značajno bolju formu što je zaista dobro jer nas tek očekuju bitni mečevi.

Jako je lepo i velika stvar biti deo ovakve utakmice. Branko je zaslužio kao veliki igrač i veliki čovek. Čestitao sam mu pre utakmice, ovo je velika stvar i mislim da će on toga biti svestan tek kada prođu godine i možda dođe vreme da ode iz kluba. On daje neverovatnu energiju, a ima uglavnom najteži i najgori mogući zadatak da sačuva najopasnije protivničke igrače. Kada uzmete statistiku, nećete videti njegov učinak, ali je on neprocenjiv. Mnogo sam srećan zbog njegovog jubileja i unapred se radujem našoj daljoj saradnji. Želim mu još mnogo rekorda, a prvi u nizu je da postane najtrofejniji igrač u istoriji Zvezde”

Branko Lazić:

”Pre svega čestitam ekipi na jednoj jako bitnoj pobedi u borbi za prvo mesto. Možda smo u prvom poluvremenu malo podlegli atmosferi sas početka utakmice, ali smo u nastavku odigrali onako kako igramo u poslednje vreme. Sada se okrećemo Kupu.
Iskreno sam se iznenadio porukama koje sam dobio danas. Prošlo je dosta utakmica i godina od 2011. godine kada smo počeli sve ovo i kada sam odigrao prvu utakmicu protiv Hemofarma. Velika je čast i zadovoljstvo biti prvi po broju nastupa u istoriji Crvene zvezde. Mislim da nisam svestan svega toga, ali ću verovatno za tek par godina shvatiti koliko je to značajno i veliko”