CZBG Forum

Rukometaši doživeli prvi poraz u sezoni

Izvor: RK Crvena zvezda

Crvena zvezda je u „Šumicama“ doživela prvi poraz u sezoni od Dinama iz Pančeva 24:29 (13:12) u okviru 3.kola Superlige.

Trener Nenad Peruničić je imao kompletan igrački kadar na raspolaganju, jer su debitovali i Dušan Hercegovac, Mihailo Stošljević i Petar Panić.

Velika borba od samog starta, ali jako čudne okolnosti dovele su do toga da nakon početne rezultatske klackalice, Dinamo prvi dođe do prednosti 5:8, od čega su Pančevci 5 golova postigli sa sedam metara. Do 25.minuta igre u prvom poluvremenu gosti su održavali prednost, a onda je usledilo Zvezdinih pet minuta. Ogromno požrtvovanje i želja za preokretom doneli su i preokret. Serija od četiri gola, i velika energija koju je uneo Ivan Rajičević, doneli su crveno-belima minimalnu prednost nako prvih trideset minuta – 13:12.

U prvom delu drugog poluvremena gledali smo egal igru, žestoku borbu, ali je Marko Vučković uspeo da prevagne na stranu svoje ekipe u prelomnim momentima meča i obezbedi mirnu završnicu Pančevcima. Dinamo je vezao dve serije sa po tri gola, došao do +4 (20:24), Crvena zvezda imala zicer sa krila i dva napada da se približi na gol minusa, ali uz dosta izgubljenih lopti i tehničkih grešaka, potrošnja je bila velika. Usledila je serija od četiri gola gostiju, igrač utakmice Vučković je proigravao, pogađao, probijao i Dinamo je slavio u „Šumicama“.

Crvena zvezda je nije realizovala dva sedmerca u finišu da smanji minus, a konačan rezultat je postavio Horvat za 24:29.

Najefikasniji je bio Petar Bugarinović sa 7 golova Dušan Hercegovac je postigao 5. U redovima Dinama Vučković, Kostadinović i Dimitrijević su postigli po 7.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje u Šapcu, ekipi Metaloplastike.

Crvena zvezda – Dinamo 24:29 (13:12)

Beograd, dvorana: „Šumice“. Gledalaca: 500. Sudije: Đorđe Jevtić i Miloš Jevtić (Lazarevac). Isključenja: Crvena zvezda 12, Dinamo 8 minuta. Sedmerci: Crvena zvezda 4 (2), Dinamo 7 (6).

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Pešić 1, Horvat 1, Nikolić 3, Laković 1, Ljubojević 3, Ljubenović, Bugarinović 7, Panić, Hercegovac 5, Radisavljević, Popović, Đorđijević 3, Rajičević, Petrić, Stošljević. Trener: Nenad Peruničić

DINAMO: Milošević 6, Pilipović 1, Radanović, Stojanović, Dimitrijević 7, Savić, Jovanović, Pavlović M., Pavlović L. 1, Zlatanović, Distol, Milenković, Barudžić, Kostadinović 7, Vučković 7, Radovanović. Trener: Ivan Petković