CZBG Forum

Karakterom do pobede

Autor: CZBG, Ivan J.

U maloj kneževini na Azurnoj obali, naš tim je napravio vredan brejk. U utakmici koja je donela puno amplituda u igri, Monako – Zvezda 63:66 (6:17 18:12 20:8 29:19). Ovom pobedom, Zvezda se osamostalila na prvoj poziciji.

Crveno-bela formula osvojila Veliku nagradu Monaka! U foto-finišu...

Fotografija: Mozzart sport

Izabranici Milana Tomića izgleda na početku sezone imaju nepisanio pravilo da posle velikih utakmica, narednu odigraju dosta dekoncentrisanije pa je Monako odškrinuo vrata pobedi u trećoj četvrtini. Međutim, ovaj tim itekako ima pobednički karakter, a i igrače za završnicu.

Počelo je granitnim odbranama sa obe strane. Dovoljno govori činjenica da je Faye dao prve poene za Zvezdu posle pet minuta igre trojkom preko ruke. Kao da je tada pao teret sa ruku igračima Zvezde pa su nastavili u istom ritmu, a odbranu su odigrali maksimalno. U tome i govori prilog da je Monako za prvih deset minuta igre dao samo šest poena. Nastavila je Zvezda relativno dobro, ali se i Monako probudio i ponudio ono što je Zvezda radila vrhunski u prvoj četvrtini. Dosta dobra odbrana za 24:29 na poluvremenu. Videla se jedna zaista rovovska borba bez neke preterano lepe košarke. Monako je znao da ne sme dozvoliti tranziciju Zvezde i uvideo da samo jakom odbranom mogu nešto da urade.

Treća četvrtina je možda i najlošija četvrtina koju je Zvezda odigrala u zvaničnim mečevima ove sezone. Nakon minut igre u toj deonici, zakazao je semafor pa su igrači morali na neočekivani odmor koji je apsolutno pomutio koncetraciju našeg tima. Monako je napravio seriju 13:0, igrači Zvezde su pravili početničke greške u napadu, bili neprecizni sa linije slobodnih bacanja, dozvoljavali Monaku da im skače pod košem. Pred sam kraj su uspeli da povuku ručnu, najviše zahvaljujući Reglandu i Perperogluu, pa se otišlo sa sedam poena prednosti. I onda nešto što gledamo čitavu sezonu. Zvezda je najbolja u poslednjoj deonici meča. Našli su rešenja u napadu, dok je Monako poene isključivo davao posle šuta sa distance ili  posle pick n’ roll akcija gde bi Kikanović redovno ostajao sam pod košem ili u nekom ogromnom miss match-u. Ušlo se u neizvesnu završnicu, a onda je kao nagrada za dva ofanzivna skoka došla trojka Reglanda koja je presudila utakmicu.

Ono što je dobro iz ove utakmice jeste vredna pobeda na strani. Uz još jedan brejk i sve pobede kući, Zvezda bi bila sigurna u prvom krugu i mogla bi više da rotira, a samim tim i odmara igrače. Duga je sezona i valja dobro rasporediti snagu. Pored toga, raduje taj pobednički mentalitet koga ova ekipa poseduje. Iako su imali veliki broj grešaka, loš procenat sa linije penala i dekoncetraciju prilikom građenja koša, uspeli su da budu bolji od sasvim solidne ekipe Monaka. Čestitke na tome. Sledi duel protiv Krke gde će sigurno Milan Tomić uspeti da rasporedi minutažu kako bi i ostali dobili minute. Subota, 17.00h. Svi u Pionir !!!