CZBG Forum

Peta pobeda omladinaca u nizu

Izvor: FKCZ, zvanični sajt

Omladinci Crvene zvezde savladali su Jedinstvo u duelu 14. kola Omladinske lige Srbije rezultatom 3:0.

Idealno su izabranici Bratislava Živkovića otvorili meč, a prvu priliku da donese vođstvo domaćinu imao je Aleksa Terzić sa bele tačke u 6. minutu. Borisav Burmaz je oboren pred golom Petrovića, a odgovornost je preuzeo kapiten Zvezde koji je sa 11 metara pogodio stativu.

Brzi bočni fudbaler popravio je utisak u 13. minutu, istrčao je kontru i sa levog krila uposlio Burmaza koji je potom asistirao Kupusoviću za vodeći pogodak.

Nastavili su crveno-beli na krilima odlične igre i raspoloženog Burmaza da zadaju glavobolje rivalu, a upravo je naš napadač u 17. minutu udvostručio prednost nakon što se oslobodio Grujičića.

Osetnu zalihu šampion Srbije čuvao je do završnice meča, da bi minut pre kraja utakmice Puletić na dodavanje Dedijera razrešio sve dileme i postavio konačni rezultat.

Naši omladinci petim uzastopnim trijumfom stigli su do 29. boda uz učinak od devet pobeda, dva remija i tri poraza.

Crvena zvezda – Jedinstvo 3:0 (2:0)

Stadion: Pomoćni teren stadiona “Rajko Mitić”.
Sudija: Pavle Tomić
Strelci: Kupusović u 13, Burmaz u 19. i Puletić u 89. minutu.
Žuti karton: Gordić (Crvena zvezda)

Crvena zvezda: Gordić, Milisavljević (od 4. Kukolj), Stajić, Adžibaba, Milikić, Jovičić, Kupusović (od 50. Velikić), Stojanović (od 75. Dedijer), Burmaz, Jočić (od 87. Puletić), Terzić (od 62. Ajdinović).
Jedinstvo: Petrović, Tadić, Tmušić, Popović (od 46. Stefanović), Filipović, Grujičić (od 46. Dobrisavljević), Pavlović, Golović (od 81. N. Ilić), Jerinić (od 46. Močić), M. Ilić, Nikolić.