CZBG Forum

Zvezdine dame protutnjale Zagrebom

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt

Košarkašice Crvene zvezde savladale su Trešnjevku 2009 88-56 (23-14, 24-8, 20-12, 19-24) u okviru 5.kola WABA lige u zagrebačkom Domu sportova.

Crveno-bele su praktično već u prvih dvadeset minuta rešile pitanje pobednika duela, pa je trener Dragan Vuković u poslednjoj deonici meča pružio priliku i igračicama koje do sada nisu imale veliku minutažu.

Osim u prvih pet minuta susreta kada su imale i vođstvo, košarkašice Trešnjevke nisu uspele da pariraju crveno-belim devojkama. Crvena zvezda je povela 4-0, Trešnjevka serijom od šest poena preuzela vođstvo, vodila i 8-6 i 10-8, da bi Zvezda preko Mine Đorđević preokrenula i to je bila poslednja promena rezultata. Prvu četvrtinu zatvara vezanim poenima Bogićevićeva za 23-14.

Nika Mul je postigla prve poene u nastavku, Zvezda napravila seriju 9-0, plejmejker ponovo domaćih na kratko prekinuo seriju šampiona Srbije, da bi zatim izabranice Dragana Vukovića ušle u željeni ritam u napadu i serija je trajala do 11-0. Ukradene lopte su donele mnogo lakih poena, kao i poeni iz druge prilike nakon ofanzivnih skokova, uz tri uspešna pokušaja van linije 6,75. Zvezda je na odmor između dva poluvremena otišla sa prednošću od 25 poena, 22-47.

I u trećem periodu Crvena zvezda je imala ponovila veliku seriju (11-0), imala konstantno vođstvo od preko 30 poena i stigla do maksimalne prednosti nakon poena Nevene Naumčev u tranziciji, +39 (67-28). Vezale su šest poena domaće igračice i smanjile razlike pred poslednjih deset minuta, 67-34.

U poslednjem kvartalu Trešnjevka je uspela da snizi minus ispod 30 poena, a utakmicu je zatvorila poenima sa penala Ivana Katanić, za ubedljivih 88-56 i ubedljiv revanš za prošlosezonski poraz.

Centarska linija Crvene zvezde postigla je 23 poena, a igračice sa klupe su ubacile 36 poena što je donelo Zvezdi prevagu u ovom duelu.

Najefikasnija Mina Đorđević sa 21 poenom, 16 je ubacila Sneža Bogićević, 9 Marta Vulović. Zvezda u nedelju gostuje u Novom Sadu, durugoplasiranoj ekipi domaćeg šampionata – 021, u petrovaradinskoj hali. Naredni susret u WABA ligi na programu je 12.decembra protiv Banovića, debitanta u regionalnom takmičenju.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 7 (5sk 2as 4ukl), Čubra, Tešić (2sk), Topuzović 2 (2sk 2as), Bogićević 16 (6sk 2ukl 1blk), Zukanović 6, A.Katanić 5 (5sk 9as 4ukl), I.Katanić 6 (2sk 7as 2ukl), Bojović 8 (7sk 5as 4ukl), Đorđević 21 (4sk 2ukl), Mišeljić 6 (2sk 2as 2ukl), Vulović 9.