CZBG Forum

Zvezdine dame nastavljaju sa pobedama

Izvor: KKŽCZ, zvanični sajt

Košarkašice Crvene zvezde nastavile su savršen niz pobedom protiv drugoplasirane ekipe Prve ženske košarkaške lige Srbije 021 u Novom Sadu 94-66 (13-14, 26-10, 35-20, 20-22).

I nakon 10 odigranih kola u domaćem šampionatu Crvena zvezda ima maksimalan učinak. U hali u Petrovaradinu šampion Srbije je savladao do ovog kola drugoplasiranu ekipu, 021.

Zvezda je povela u ranoj fazi susreta, imala prednost do finiša, kada je domaća ekipa mini serijom povela 14-13 i sa tim rezultatom se završila prva četvrtina.

U prva dva minuta drugog perioda igre ekipa 021 je preko Dunje Gvero i Jovane Adamović postigla 7 poena od ukupno 10 u celoj četvrtini. Pri rezultatu 21-17 je usledila Zvezdina furiozna serija 17-0 koja je otklonila sumnje da može doći do iznenađenja u Petrovaradinu. Na poluvreme crveno-bele su otišle sa prednošću od 15 poena, 24-39.

Gde je stala u drugoj, Zvezda je nastavila u trećoj četvrtini. Serija 14-0 u prva tri minuta, a na početku 33.minuta Jovana Adamović mini serijom prekida Zvezdinu seriju poena, ali ne i ritam. Do prve prednosti od 30 poena Crvena zvezda je stigla poenima Aleksandre Katanić sa penala, a potvrdila je Ivana Katanić sa penala za ulazak u poslednjih 10 minuta, 44-74.

Zahvaljujući Jovani Adamović i seriji 13-0 ekipa 021 je umnogome uspela da smanji minus i ne dozvoli potpuni debakl. Dragan Vuković je zatražio tajm-aut, Aleksandra Katanić je trojkom prekinula seriju, a Zvezda uzvratila sa šest uzastopnih poena, da bi utakmicu zatvorila sa serijom 7-0, uz dve trojke – Mišeljić i Naumčev, za konačnih 66-94.

Najefikasniji u desetoj pobedi crveno-belih su Aleksandra Katanić i Milica Bojović sa 17 poena, 15 je ubacila Mina Đorđević, 13 Ivana Katanić. U ekipi domaćidž, Jovana Adamović MVP finala plej-ofa u protekloj šampionskoj sezoni Crvene zvezde je ostvarila dabl-dabl – 22 poena i 10 skokova.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Radivoj Korać.

KKŽ Crvena zvezda: Naumčev 11 (2sk 2as 2ukl), Čubra, Tešić, Topuzović 7 (5sk 2as), Bogićević 7 (5sk 3as), Zukanović 4, A.Katanić 17 (8sk 5as 3ukl), I.Katanić 13 (3sk 2as 4ukl), Bojović 17 (3sk), Đorđević 15 (7sk), Mišeljić 3 (3sk 2ukl), Vulović.