Napokon pesma u Pioniru!!! Istini za volju nije to bilo neko navijanje, ali opet su zaigrala srca onih koji pamte dane kada je Pionir bio pun i kada je grmela Zvezdina pesma.

Iako nije došao znatno veći broj gladalaca nego ranije (večeras ih je bilo nekih 120 što je ipak više nego uobičajeno), ipak smo izuzetno ponosni da je incijativa preko naših i društvenih mreža kluba, našeg portala, kao i novog medijskog sponzora kluba, dnevnog lista Telegraf barem malo doprinela da u ledenoj hali Pionir ponovo vidimo neku zastavu (Delije Bratislava), kao i da čujemo pesmu tokom celog meča.

A sada da se vratimo na hokej. Danas su hokejaši Crvene zvezde odigrali prvi od svoja dva susreta ovog vikenda protiv ekipe Zagreba. I možemo slobodno da kažemo da smo gledali odličan hokej, sa puno klizanja, dobre tehnike i obostranih ataka na protivničke golove. Zvezda je pokazala da je u odličnoj formi i zasluženo je slavila.

SKHL Crvena zvezda – KHL Zagreb 8:2 (4:1, 3:0, 1:1)

Image may contain: 1 person, playing a sport and basketball court

U prvoj trećini zaista smo gledali lep hokej. Zagreb je pokazao i pord četiri primljena pogotka da uopšte nije naivna ekipa, ali Zvezdini oklopnici su ipak bili bolji. Na prvi gol se čekalo do 10. minute. Veteran Srđan Ristić odlično je uposlio Mihala Daniela koji je vešto smestio pak u mrežu Tihomira Filipeca. Bilo je to 1:0 za crveno-bele. A onda je Zvezda zaradila dva isključenja i Zagreb je bukvalno opsedao gol Arsenija Rankovića. Ipak, Zvezda je uspela da odoli tim napadima i onda u 16. minuti Artjom Kulešov asistira Andreju Cviku koji pogađa za 2:0. Već u istoj minuti ponovo na scenu stupa Mihal Daniel koji na asistenciju Ivana Anića donosi velikih 3:0. Međutim, Zagreb samo minut kasnije uspeva da smanji, iz jednog kontranapada, na 3:1 golom Luke Jarčova. Ipak, crveno-beli oklopnici nastavljaju sa odličnom igrom i napadima na gol gostiju što je urodilo plodom u poslednjoj minuti prvog dela igre kada Robert Sabadoš pogađa za 4:1.

Image may contain: one or more people and people playing sports

U drugoj trećini opet je Zvezda rezultatski dominirala. Golovi su pali na samom početku ove trećine i pred sam kraj iste. Međutim, moramo biti iskreni i reći da Zagreb nije igrao podređenu ulogu. Pokušavali su gosti da pokažu da nisu uzalud druga ekipa po efikasnosti u IHL takmičenju, ali Zvezdina odbrana je večeras u potpunosti položila ispit i nije dozvolila gostima da pokažu ono što znaju.

Na 5:1, u 23. munuti, povisio je veteran Srđan Ristić, a onda je kapiten Marko Brkušanin u 37. minuti done Zvezdi vodstvo od 6:1, da bi Robert Sabadoš u poslednjoj minuti ove trećine doneo ogromnih 7:1 (asistencija Nikola KerezovićBogdan Gaidaš). U ovj trećini smo videli i malo “koškanja” između Artjoma Kulešova i Ive Kaleba, nakon čega su oba igrača završila u boksu za kažnjene igrače.

U poslednjoj trećini Zvezda je malo “stala na pak” pa više nije bilo toliko dinamične igre kao u prva dva perioda. Zagreb to koristi da smanji rezultat na 7:2 u 46. minuti, a strelac je bio Hrvoje Krikšić. Ipak, da Zvezda ne bi ostala bez pogotka i u ovoj trećini, pobrinuo se Andrija Španjević koji u 54. minuti šalje pak u mrežu gostiju za 8:2.  Na kraju, gledaoci su aplauzom ispratili naše igrače sa očekivanjem da i sutra prikažu istu igru i upišu još jednu pobedu.

Image may contain: one or more people, people standing and basketball court

Crvena zvezda je nastupila u sastavu: Mitić, Ranković, AjdukovićAnić, Brkušanin, Daniel, Dragović, Dziov, Gaidaš, Janković, Kerezović, Kulešov, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Ristić, Sabadoš, Španjević, Vukićević, Vuković, Cvik

Trener: Jovica Rus

Ove dve ekipe igraju svoj drugi meč sutra u 16:15 časova.