CZBG Forum

Crveno-beli tornado rasturio Zagreb

Danas su Crvena zvezda i Zagreb odigrali još jednu utakmicu u okviru IHL takmičenja. Nakon što su crveno-beli oklopnici juče slavili ubedljivo sa 8:2, danas su meč završili identičnim rezultatom i tako pokazali da su trenutno najbolja ekipa u regionu.

SKHL Crvena zvezda – KHL Zagreb 8:2 (4:0, 1:0, 3:2)

Prva trećina i dinamičan hokej mogli su da zadovolje nekih 100-njak gladalaca koji su došli u halu Pionir da bodre Crvenu zvezdu. Bez obzira što je ovaj period završio ubedljivom prednošću Zvezde, kao što smo i juče pomenuli, Zagreb se nije došao samo braniti i zaista su pokazali da znaju sa pakom. Ipak to im nije bilo dovoljno da odole Zvezdi koja je na ovom meču nastupala bez dvojice standardnih igrača, Kerezovića (bolest) i Čegrintseva (suspenzija).

Image may contain: one or more people, people playing sports and basketball court

Na prvi gol se nije puno čekalo. Već u 2. minuti Artjom Kulešov je pogodio mrežu gostiju za 1:0 (asistencija Marko BrkušaninSrđan Ristić). Nastavila je Zvezda da napada, ali se na sledeći gol čekalo sve do 12. minute susreta. U tim trenucima naša ekipa je imala igrača više, a Robert Sabadoš je povisio na 2:0 (asistencija Marko BrkušaninMihal Daniel). Na 3:0 povisio je, svojim drugim golom, Robert Sabadoš. Pavle Podunavac je odlično ispratio pak koji je bio upućen u zonu protivnika i odlično asistirao Sabadošu koji neumoljivo trese mrežu Hergešića. Do kraja ovog dela igre smo videli još jedan pogodak kada je kapiten Marko Brkušanin doneo crveno-belima ogromnih 4:0 (asistencija Pavle PodunavacDaniel Mihal). Zvezda je zaista igrala dobro i efikasno, ali moramo reći da je i odbrana dobro reagovala u nekoliko navrata kada su gosti pripretili.

Druga trećina nam je donela samo jedan pogodak i to u 33. minuti susreta kada je Andrej Cvik odličnim golom, na asistenciju Artjoma Kulešova, doveo Zvezdu u vodstvo od 5:0. Inače trećina je protekla u dosta izjednačenoj igri, a obe ekipe su imale svoje prilike koje nisu iskoristile. Moramo pohvaliti našeg golmana, Arsenija Rankovića, koji je imao par veoma dobrih intervencija.

Image may contain: one or more people and people playing sports

Poslednji period igre bio je efikasniji od prethodnog. Zvezda na isteku 44. minuta, trećim golom Roberta Sabadoša, dolazi do visokih 6:0, a Zagreb uspeva golom Krikšića da smanji na 6:1. Zvezda nije posustajala nakon primljenog gola i nije dozvolila Zagrepčanima da dodatno smanje rezultat, nego je pojačala tempo pa je u 52. minuti Artjom Kulešov, na asisteniciju Mirka Markovića, povećao na 7:1, da bi  Džordž Tarakan (asistencija Mirko MarkovićAntonije Mašić) doveo crveno-bele do ogromnih 8:1. Pred sam kraj meča gosti preko Luke Jarčova stižu do 8:2 što se ispostavilo i konačnim rezultatom. Zvezda je na par sekundi do kraja pokušala da dođe do devetog pogotka, ali su se gosti odbranili.

Navijači koji su došli na ovu utakmicu ispratili su naše hokejaše aplauzom, a mi verujemo da ovi dobri rezultati naših hokejaša neće ostati nezapaženi kod Zvezdinih navijača i da će u nekim narednim utakmicama biti mnogo više publike na tribinama.

Crvena zvezda je nastupila u sastavu: Mitić, Ranković, AjdukovićAnićDziov, Gaidaš, Janković, Kulešov, Marković, Mašić, Ristić, Španjević, Tarakan, Vukićević, Vuković, Cvik, Brkušanin, Daniel, Novaković, Podunavac, Sabadoš

Trener: Jovica Rus