CZBG Forum

Anji Lukić zlato na MI za mlađe seniorke

Izvor: SD Crvena zvezda

Naša atletičarka Anja Lukić osvojila je zlatnu medalju u disciplini 60m prepone na Mediteranskim igrama za mlađe seniorke koje su održane u Miramasu (Francuska).

Pobedom u svojoj kvalifikacionoj grupi rezultatom 8,47 Anja je najavila da je ozbiljan kandidat za zlatnu medalju. U finale je ušla kao drugoplasirana, iza Francuskinje Majele Sambo koja je u kvalifikacijama istrčala 8,36 sekundi. Ipak, u Finalnoj trci Anja je uspela da istrči bolje nego u kvalifikacijama i osvoji zlatnu medalju rezultatom 8,37. Treće mesto je osvojila Milica Emini, takmičarka AK Vojvodina.

Od srskih reprezentativaca na takmičenju je nastupio još Aleksa Kijanović (AK P45) koji je deonicu od 60m istrčao za 7,80s i osvojio sjajno 5.mesto.