CZBG Forum

Zvezda ubedljiva u Zagrebu, Đumić ponovno u Zvezdi

Crvena zvezda je danas odigrala prvi od dva meča protiv ekipe Mladosti na zagrebačkom Velesajmu. Crveno-beli oklopnici su na ovom susretu nastupili oslabljeni neigranjem Vukićevića i Popravke (povređeni), kao i Dziova koji najverovatnije više neće nastupati za Zvezdu, ali pojačani Đumićem koji je danas pojačao redove srpskog šampiona (došao iz ekipe MAC, U20). Zvezda je bila bolja, i zasluženo slavila u večerašnjem susretu.

KHL Mladost – SKHL Crvena zvezda 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Zvezda je odlično započela meč i već u 5. minuti preko Rusa Čegrintseva (asistencija BrkušaninNovaković) došla u vodstvo od 0:1. Na sledeći gol se čekalo do 13. minuta kada je kapiten Brkušanin (asistencija NovakovićČegrintsev) povisio na 0:2. Novi pak u mreži domaćina smo videli tek u 35. minuti susreta. Kerezović je iskoristio asistenciju Kulešova za 0:3. Pre ovog pogotka (u drugoj trećini) Zvezdini hokejaši su imali tri isključenja, kao i još jedno posle gola, ali Mladost nikako nije mogla da zatrese mrežu golmana Rankovića. Na samom početku poslednjeg perioda igre (43. minut), novopridošlica u Zvezdine redove, Đumić, zatresao je mrežu Mladosti za 0:4. Domaćin je ipak uspeo da stigne do pogotka. Novak je bio strelac u 48. minuti za 1:4. U 57. minuti kapiten Brkušanin postiže svoj drugi gol na večerašnjoj utakmici (asistencija ČegrintsevPodunavac) za konačnih 1:5.

Sutra će Mladost i Zvezda odigrati još jedan meč i biće to izvrsna prilika za trenera Jovicu Rusa da sprovede neke nove ideje i tako još bolje pripremi ekipu pred plej of koji kreće već početkom marta meseca.

Zvezda je večeras nastupila u sastavu: Ranković, Stepanović, Anić, Brkušanin, Čegrintsev, Daniel, Gaidaš, Janković, Kerezović, Kulešov, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Ristić, Sabadoš, Španjević, Cvik, Đumić. Trener: Jovica Rus