CZBG Forum

Zvezda ubedljivo slavila protiv Zagreba

Seniori našeg hokejaškog kluba doputovali su danas u Zagreb gde su večeras odigrali prvu od dve utakmice protiv ekipe Zagreba. Zagreb koji će najverovatnije biti Zvezdin protivnik u polufinalu pokazao je snagu u prvoj trećini, ali su crveno-beli oklopnici ipak pokazali ko je trenutno najbolji u regionu i zasluženo slavili.

KHL Zagrab – SKHL Crvena zvezda 1:10 (1:1, 0:3, 0:6)

Zagreb se u prvoj trećini pokazao kao veoma čvrsta ekipa. Pojačani igračima koji su igrali u Medveščaku (EBEL), pokazali su da se neće olako predati. Utakmica je počela iznenađujuče brzim golom domaćina. Već u 42. sekundi Zagreb dolazi do vodstva od 1:0, a strelac je bio Stančić Tibor. Ipak, Zvezda samo minut posle toga dolazi do izjednačenja od 1:1, a pak u mrežu domaćina je smestio Marko Dragović (asistencija Pavel PopravkaMihal Daniel). Do kraja ovog perioda i Zvezda i Zagreb su imali po dva puta igrača više na ledu, ali to nisu uspeli da realizuju.
Drugu trećinu Zvezda počinje mnogo ozbiljnije i u 23. minuti, golom Daniela Mihala dolazi u vodstvo od 1:2. U 34. minuti kapiten Marko Brkušanin na asistenciju Pavla Podunavca povećava Zvezdino vodstvo na 1:3 i polako postavlja stvari na svoje mesto što potvrđuje Rus, Artjom Kulešov, koji u poslednjoj minuti ovog perioda postiže pogodak za 1:4.
Zvezda je u poslednjem periodu nastavila tamo gde je stala u drugom, i u 44. minuti golom Ivana Anića (asistencija Pavle Podunavac) došla u vodstvo od 1:5. Samo dva minuta kasnije mladi Dušan Janković, na asistenciju veterana Srđana Ristića, donosi crveno-belim oklopnicima prednost od pet golova – 1:6. Nije se dugo čekalo za sedmi pogodak. U 47. minuti Rus Vjačeslav Čegrintsev (asistencija Pavle Podunavac Marko Brkušanin) donosi Zvezdi ogromnih 1:7Daniel Mihal je nastavio nemilosrdnu seriju Zvezdinih oklopnika i na asistenciju Pavela Popravke donosi našoj ekipi vodstvo od 1:8. Četa Jovice Rusa se tu nije zaustavila. prvo je Pavel Popravka u 58. minuti povisio na 1:9, da bi Marko Dragović (asistencija Daniel Mihal) smestio pak u mrežu domaćina za konačnih 1:10.
Zvezda je večeras nastupila u sledećem sastavu: Ranković, Vasić, Anić, Daniel, Dragović Gaidaš, Janković, Kulešov, Marković, Mašić, Popravka, Ristić, Sabadoš, Španjević, Vukićević, Cvik, Đumić, Brkušanin, Čegrintsev, Kerezović, Novaković, Podunavac. Trener: Jovica Rus
Sutra Zvezda i Zagreb igraju svoj meč od 17:45 časova.