CZBG Forum

Zvezda deklasirala Zagreb

Danas su Zvezdini hokejaši odigrali svoj drugi meč protiv ekipe Zagreba. Nakon što su u prvom susretu bili ubedljivi i slavili rezultatom 10:1, u drugom su bili još ubedljiviji i slavili sa 11:1.

KHL Zagreb – SKHL Crvena zvezda 1:11 (0:3, 1:3, 0:5)

Prva trećina krenula je sa dva Zvezdina isključenja (Janković i Vukićević), da bi u drugom delu ove trećine naši oklopnici dodali gas i sa tri gola stekli prednost dovoljnu za konačnu pobedu. Prvo je Popravka (asistencija GaidašCvik) u 13. minuti doveo našu ekipu u vodstvo od 0:1, da bi Kulešov (asistencija CvikGaidaš) povisio na 0:2 u 17. minuti. U istoj minuti Daniel (asistencija Španjević) donosi vodstvo od 0:3. Do kraja trećine nije više bilo pogodaka.

U drugom periodu (22. min) Gaidaš (asistencija KulešovCvik) povisuje na 0:4. Do 31. minute nije bilo golova, a onda je Kulešov (asistencija PopravkaGaidaš) povisio na 0:5, a minut kasnije Daniel (asistencija ŠpanjevićPopravka) na 0:6. U poslednjoj minuti ove trećine, Jačmenjak, bivši igrač Zvezde iz sezone 2015/16, postigao je gol za Zagreb i smanjio na 1:6.

Ni poslednja trećina nije donela ništa novo. Prvo je Brkušanin (asistencija Podunavac – Čegrintsev) u 47. minuti povisio na 1:7, da bi Sabadoš (asistencija GaidašCvik) u 48. minuti smestio pak u mrežu domaćina za 1:8. Kreatori devetog pogotka za crveno-bele bili su mladi Mašić i asistent Janković1:9, a Popravka u 53. minuti postiže deseti pogodak za 1:10. Da rezultat ne bude identičan sinoćnjem pobrinuo se novim golom Popravka (asistencija ĐumićSabadoš) za 1:11.

Zvezda je večeras nastupila u sastavu: Ranković, Vasić, Anić, Daniel, Dragović, Gaidaš, Janković, Kerezović, Kulešov, Marković, Mašić, Popravka, Sabadoš, Španjević, Vukićević, Cvik, Đumić, Brkušanin, Čegrintsev,  Novaković, Podunavac. Trener: Jovica Rus.

Sledeća dva susreta (poslednja u okviru regularnog dela ovog takmičenja) Crvena zvezda igra u subotu i nedelju (16. i 17. februar) protiv ekipe Medveščaka u Beogradu.