CZBG Forum

Zvezda savladala Mladi radnik posle pet setova

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu nad Mladim radnikom rezultatom 3:2, po setovima 22:25, 25:22, 27:29, 26:24, 15:11, u 4. kolu Mini lige BPŠ Superlige Srbije.

Meč nije dobro počeo po naš tim koji je tokom celog prvog seta morao da juri vođstvo gostiju. Bilo je 5:8, pa 6:10, a crveno-beli su potom prišli na poen zaostatka. Požarevljani su održavali prednost, a Zvezda je uspela da izjednači posle poena Danila Pavlovića za 17:17. Naši odbojkaši su uspeli i da preokrenu rezultat u svoju korist (21:20), ali je Mladi radnik osvojio naredna četiri poena, a onda i iskoristio drugu set loptu – 22:25.

Ponovo je naša ekipa imala zaostatak za gostima koji su do tehničkog tajm auta stekli tri poena prednosti (9:12). Na servis Nemanje Mašulovića Zvezda vezuje četiri poena i prelazi u vođstvo (14:13). Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a posle uspešnog napada Lazara Dodića crveno-beli su poveli sa 20:18. Novom serijom od četiri poena, a nakon asa Milutina Nejića, Zvezda stiže do pet set lopti. Tek četvrtu koristi Mašulović i donosi našem timu izjednačenje – 25:22.

Po prvi put na ovom meču naši odbojkaši su na polovini seta imali prednost. Posle bloka Mašulovića Zvezda je povela sa 12:9 u trećem periodu igre. Međutim, Mladi radnik preokreće rezultat u svoju korist i sa četiri vezana poena stiče dva poena prednosti (14:16), pa je Kobiljski reagovao tajm autom. Odmah potom Buša je odservirao as, a trener crveno-belih je iskoristio i drugi tajm aut koji je prekinuo seriju gostiju. Serijom od četiri poena naša ekipa ponovo dolazi do vođstva (21:20). U neizvesnoj završnici, gosti su prvi stigli do set lopte. Četiri puta su naši odbojkaši uspevali da spasu set lopte, ali ne i peti put, pa je Mladi radnik ponovo poveo – 27:29.

Crvena zvezda je na teničkom tajm autu četvrtog seta imala minimalnu prednost, a potom su se ekipe smenjivale u vođstvu. Nijedan tim nije uspeo da stekne opipljivu prednost, pa su u završnicu ušli u egalu. Blokom Nikole Petrovića Zvezda je povela sa 23:22, a trener gostiju je zatražio tajm aut posle čega je Mladi radnik ponovo došao do izjednačenja. Danilo Pavlović je doneo set loptu našoj ekipi, ali gosti dobro reaguju i spašavaju je. Pavlović je ponovo doneo priliku crveno-belima za ijednačenje, a onda je naš primač odservirao i as za 2:2 – 26:24.

U poslednji odlučujući set ekipe su ušle potpuno ravnopravno, a nakon uspešnog napada Nikole Pavlovića crveno-beli su na promenu strana otišli sa minimalnim vođstvom (8:7). Zvezda je odmah potom došla do dva poena prednosti koje je ljubomorno čuvala. Blokom Mašulovića naš tim je poveo sa 13:10, a potom sa dva vezana poena Danila Pavlovića stigao i do trijumfa – 15:11.

Najefikasniji bio je Danilo Pavlović sa 21 osvojenim poenom. Pratili su ga Lazar Dodić sa 18, Milutin Nejić sa 16, Nemanja Mašulović sa 13 i Nikola Jovanović sa 10 poena.

Naredno 5. kolo Mini lige na progremu je već u serdu 27. februara kada Crvena zvezda gostuje Spartaku u Subotici.

CRVENA ZVEZDA – MLADI RADNIK 3:2 (22:25, 25:22, 27:29, 26:24, 15:11)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Đorđe Stevanović i Aleksandra Balandžić. Trajanje meča: 135 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Tadić, Mašulović 13, Petrović 1, Nejić 16, Jovanović 10, Dodić 18, N. Pavlović 2, D. Pavlović 21. Nisu igrali: Meljanac, Petković, Đurđević, Sinđelić, Andonović. Trener: Dragan Kobiljski.

MLADI RADNIK: Buša 18, Savić 8, Vulikić, Kovačević 15, S. Ilić 10, Batak 1, Lečić, I. Ilić (libero), Keita 21. Nisu igrali: Stepanović, Pajkić, Nadaždin, Jelić. Trener: Milan Đuričić.