CZBG Forum

Odbojkašice izgubile u finalu Kupa

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkašice Crvene zvezde izgubile su u finalu Kupa Srbije od Železničara u Lajkovcu rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:19, 25:21.

Naše odbojkašice su dosta nervozno ušle u meč, dosta su grešile što ih je na kraju koštalo trofeja koji je ponovo pripao prošlogišnjim pobednicama, ekipi Železničara.

Crveno-bele su na početku meča na servis Milke Stijepić došle do prednosti od četiri poena (3:7), Domaće su postepeno smanjivale razliku i došle su do izjednačenja 11:11. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, da bi Lajkovčanke došle do vođstva od 18:16. Zvezda na servis Milice Tasić osvaja četiri poena u nizu i preokreće rezultat u svoju korist, ali domaće nakon tajm auta poravnavaju skor (20:20). Dva asa u nizu Železničar dovode u vođstvo od 23:21 u završnici. Domaće koriste prvu set loptu i dolaze do vođstva – 25:22.

Drugi set nije dobro počeo po crveno-bele koje su imale zaostatak od tri poena, a posle vođstva domaćih od 9:5 Vladisavljev je zatražio tajm aut. Naredna tri poena pripala su našem timu, ali je Železničar ipak na polovini seta imao prednost od tri poena (12:9). Zvezda dolazi do izjednačenja, a onda as servisom Tasićeve i do vođstva – 14:15. Serijom od četiri poena Lajkovčanke stiču vođstvo od 19:16, a potom sa još tri dolaze i do 22:17. Naše odbojkašice nisu uspele da se vrate u ovaj set i Železničar dolazi do 2:0 – 25:19.

Domaće nastavljaju sa dobrom igrom i sa tri vezana poena dolaze do 7:4. Zvezdine dame uzvraćaju serijom od 1:5 i preokreću rezultat u svoju korist. Poenom Sare Vučićević crveno-bele na tehnički tajm aut trećeg perioda igre odlaze sa minimalnim vođstvom. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a domaće su se rezultatski odvojile na 18:16 posle čega je naš trener zatražio tajm aut. As servisom Anastasije Sekulić Zvezda je izjednačila (19:19), ali domaće ponovo dolaze do plus dva 21:19. Lajkovčanke su u završnici došle do tri vezane set lopte, iskoristile prvu i došle do trijumfa – 25:21.

U Crvenoj zvezdi istakla se Milka Stijepić sa 10 osvojenih poena, dok su Sara Vučićević i Milica Milunović osvojile po 8, a Milica Tasić 7.

ŽELEZNIČAR – CRVENA ZVEZDA 3:0 (25:22, 25:19, 25:21)

Lajkovac – Hala sportova. Gledalaca: 2500. Sudije: Stanislava Simić i Aleksandar Petrović. Trajannje meča: 85 minuta.

ŽELEZNIČAR: Spasenić (libero), Lazarević 1, Stanimirović 10, Ranković 1, Gajić 7, Savić 11, Mlađenović 7, Oluić 13, Lukić. Nisu igrale: Grujičić, Vasileva, Kutlešić, Tošić. Trener: Mirjana Musulin.

CRVENA ZVEZDA: Sekulić 2, Čanak, Stijepić 10, B. Marković 5, Jakšić 1, Milunović 8, Đorđević 1, Tasić 7, Vučićević 8, Stepanović (libero). Nisu igrale: Taubner, T. Marković, Delić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.