CZBG Forum

Crveno-bele u četvrtfinalu Kupa Srbije

Izvor: mojacrvenazvezda.net

U osmini finala fudbalskog Kupa Srbije za dame, crveno-bele devojke savladale su gošće iz Kragujevca i nastavile borbu za odbranu trofeja.

ŽFK Crvena zvezda – ŽFK Radnički 1923 Kragujevac 3:1 (1:0)

Meč je odigran na pomoćnom terenu stadiona „Rajko Mitić“ iza južne tribine pred oko 100 gledalaca.

Na krilima odlične Mirele Tenkov naše devojke su ostvarile zasluženu pobedu i plasirale se u četvrtfinale nacionalnog kupa Srbije. Mirela je golovima u 42. i 50. minutu susreta donela veliku prednost našim igračicama. Gošće iz Kragujevca u 78. minutu preko Miloradovićeve stižu do gola čime je uneta neizvesnost u finiš meča, ali je Ivana Trbojević u samom finišu razrešila sve dileme.

Nakon prekršaja ispred šesnaesterca gostujućih fudbalerki, Ivana je fantastično izvela slobodan udarac i lepim pogotkom postavila konačan rezultat – 3:1.

ŽFK Crvena zvezda: Cetinja, Krstić, Miladinović (Nikolovska), Trbojević, A. Savanović, Tenkov, Đorđević, Stojanović, Malešević, S. Savanović (Burkert), Đorđević (Đukić).