CZBG Forum

Zlato Majdova u Marakešu

Izvor: mojacrvenazvezda.net

Džudista Crvene zvezde i reprezentativac Srbije Nemanja Majdov ostvario je veliki uspeh na Gran Priju u Marakešu – Maroko. U konkurenciji 447 takmičara iz 67 zemelja, Majdov se okitio zlatnom medaljom.

Pobednički niz Majdov je otpočeo u meču sa Litvancem, Mantasom Klimasauskasom. Rivala iz finala SP 2017. kada se Majdov okitio zlatnim odličjem, Slovenca Mihaela Žganka odnosno sada naturalizovanog Turčina, Mikaila Ozerlera, savladao je na tri šida u drugom kolu. Gruzijca Giorgija Papunašvilija, efektno, pobedio je maksimalnim rezultatom u trećem meču.

U polufinalnom duelu Nemanja Majdov je opet snage odmerio sa starim znancem Francuzom Aurelianom Diezom kome se revanširao za poraz na Svetskom prvenstvu u Bakuu koga je savladao iponom i izborio veliko finale.

U velikom finalu kategorije do 90 kilograma naš džudista je savladao Nemca Eduarda Tripela i tako se okitio najsjanijim odličjem.

Ovo je prva zlatna medalja na Gran Priju ili Gran slemu, a ukupno peta u karijeri. Majdov se do sada okitio srebrom na Gran priju u Antaliji, kao i bronzama na Gran Priju u Zagrebu i Kankunu, odnosno na Gran slemu u Abu Dabiju. Majdov je prethodne gosine stigao do srebra na Evropskom prvenstvu u Tel Avivu, a godinu dana ranije okitio se i titulom prvaka sveta na takmičenju u Budimpešti.

Nemanja Majdov je 2017. godine proglašavan za najboljeg sportistu SD Crvena zvezda i Republike Srpske.