CZBG Forum

Poraz odbojkašica od Jedinstva

Izvor: OKCZ, zvanični sajt

Odbojkašice Crvene zvezde poražene su od Jedinstva u Staroj Pazovi rezultatom 3:1, po setovima 25:13, 16:25, 26:24, 25:22, u 7. kolu Mini lige BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-bele nisu uspele da se oporave od poraza u finalu Kupa Srbije, pa su doživele novi neuspeh u derbi meču Mini lige protiv lidera šampionata Jedinstva.

Posle uvodnih 9:9 domaće su napravile seriju od 7:1 i stekle su opipljivu prednost. Pri vođstvu Jedinstva od 19:12, Vladisaljev je iskoristio i drugi tajm aut, ali nije uspeo da probudi svoje izabranice koje su do kraja seta osvojile još samo jedan poen – 25:13.

Zvezdine dame su konačno u drugom setu zaigrale na očekivanom nivou, pa je nakon dva vezana bloka Katarine Čanak bilo 8:11 što je nateralo trenera domaćih da zatraži tajm aut, ali je i naredni poen pripao crveno-belima posle asa Anastasije Sekulić. Na servis Milke Stijepić Zvezda je nanizala pet poena i došla do prednosti od plus osam (10:18). Naše odbojkašice mirno privode set kraju i blokom Milice Tasić dolaze do izjednačenja – 16:25.

Crveno-bele su nastavile sa dobrom igrom i na početku trećeg perioda igre. Blokovima Sare Vučićević i Milke Stijepić bilo je 2:6 za naš tim. Domaće su smanjile, ali je Zvezda odmah uzvratila sa četiri poena u seriji i blokom Vučićevićeve došla do plus pet (6:11). Jedinstvo je smanjilo na 11:13, a Stijepićeva je neuhvatljivim servisom povisila na 13:17. Ipak, domaće se nisu predavale, stigle su na samo poen zaostatka (18:19), a ubrzo i do izjednačenja – 20:20. Sa tri poena u nizu Pazovčanke preokreću i dolaze do dve set lopte, ali crveno-bele neutrališu obe i dolaze do izjednačenja poenima Tasićeve i Vučićevićeve. Ipak, domaće osvajaju naredna dva poena i ponovo dolaze do vođstva – 26:24.

Odbojkašice Jedinstva su do polovine četvrtog seta stekle vođstvo od 12:9, a onda sa dva asa Lekićeve su stigle i do 15:10. Zvezda je odgovorila sa dva bloka Vučićevićeve, a onda su usledile i dve vezane greške domaćih, pa je naša ekipa smanjila na 17:15. Crveno-bele su prišle na 18:17, a Milka Stijepić donosi izjednačnje 19:19. Domaće onda vezuju četiri poena i dolaze do tri meč lopte, koriste drugu i slave sa 3:1 – 25:22.

Najefikasnija na meču bila je Milka Stijepić sa 25 poena, dok je Sara Vučićević osvojila 11.

Sledećeg vikenda na programu je 8. kolo Mini lige u kojem Crvena zvezda dočekuje Vizuru.

JEDINSTVO (SP) – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:13, 16:25, 26:24, 25:22)

Stara Pazova – Hala sportova. Gledalaca: 200. Sudije: Đorđe Stevanović i Vladimir Stojanac. Trajanje meča: 102 minuta.

JEDINSTVO: Vujinović 5, Kockarević 2, Lekić 22, Koprivica 15, Glušac 4, Antanasijević 6, Četnik, Mirosavljević 14, Pavlašević (libero), Đokić. Nije igrala: Radišić. Trener: Jovo Caković.

CRVENA ZVEZDA: Taubner 1, Sekulić 3, Čanak 8, Stijepić 25, B. Marković 1, Jakšić 3, Milunović 2, Đorđević 1, Tasić 6, Vučićević 11, Stepanović (libero). Nisu igrale: T. Marković, Delić. Trener: Aleksandar Vladisavljev.