CZBG Forum

Zvezda na korak od sna

“Gde braća nisu besna, ni kuća nije tesna!”

Tako su se dva bratska portala CZBG i Moja Crvena zvezda dogovorili da zajednički odrade izveštaj sa prve finalne utakmice IHL takmičenja između Crvene zvezde i Triglava kako bi vi, dragi zvezdaši i zvezdašice, na najbolji mogući način mogli da imate uvid u sva dešavanja sa ove utakmice koja se danas odigrala u ledenoj hali novosadskog SPENS-a.

A bilo je dosta toga zanimljivog. Pre svega, ulaz u ledenu halu SPENS bio je zaključan, pa su se neki (malobrojni, ali verni) navijači probijali i pronalazili puteve do hale preko hodnika. Ipak, ono najvažnije je bilo na samoj ledenoj ploči na kojoj je viđena neizvesna, tvrda, ali i gruba borba, a u kojoj su oklopnici trenera Jovice Rusa pokazali da su trenutno bolja ekipa i da nisu bez razloga regularni deo završili ubedljivo ispred svih. Ono što sigurno možemo konstatovati jeste da nas u Kranju očekuje pravi mali rat u koji naši hokejaši trebaju, pre svega, ući psihološki, ali fizički spremni. To je pokazao i sam čin Slovenaca koji na kraju nisu hteli da se pozdrave sa našim igračima.

Foto: CZBG/Mojacrvenazvezda

Prva trećina:

Kao što se i očekivalo obe ekipe su meč počele veoma, veoma oprezno, bez ikakvog srljanja i otvaranja potencijalnih kontri. Ipak, oprezna igra nije znači i pažljivu igru, pa se tako već na samom startu meča na ledu našao Štenkler. Od starta su naši igrači stavili do znanja najboljem pojedincu Triglava (ako govorimo o plejofu, gde je postigao čak 10 pogodaka), da mu neće baš teći „med i mleko“ u Spensu.

Gotovo čitavih uvodnih 15 minuta pripao je Triglavu, makar što se tiče poseda paka i udaraca prema golu. Crveno-beli su počeli nešto oštrije nego inače, pa su tako u prvih 10 minuta isključeni Gaidaš i Đumić.

U sedmom minutu meča došlo je do kratkotrajnog prekida, zbog neispravnosti semafora. Dešavanja na ledu nisu preterano išla na ruku našim hokejašima – ređali su se isključivo pokušaji Slovenaca, i to, redom: Potočnika, Lampiča, Ahačića, Terlikara.. Ali, sve te pokušaje ukrotio je prilično koncentrisani Arenije Ranković.

Izveli su gosti i nekoliko lepih akcija u prvoj deonici, ali na sreću nisu imali završnicu dostojnu tih akcija. Naša ekipa oslobađa se pritiska tek nakon 15. minuta, kada je najpre soloprodorom pokušao Sabadoš, ali mu pak beži u odsudnom trenutku pred golom gostiju. Nedugo potom (16. minut) imali smo i najbolju priliku prve trećine: na asistenciju kapitena Brkušanina, pak dolazi u zonu velike prilike, i to baš do našeg surovog egzekutora, Čegrintseva (30 pogodaka ove IHL sezone), kojem udarac zaustavlja odlični Šenk. Pak se odbija do Sabadoša, koji tuče iz sve snage, ali ponovo pravo u Šenka. Kako je pak došao u posed gostiju iz Kranja, tako su olako i oni mogli do vođstva – sam ispred Rankovića našao se Luka Logar, ali je Arsenije Ranković ostao nesavladan.

Nakon što je Logar isključen nedugo potom, naši kreću u finalnu ofanzivu prve deonice. Najpre je Anić bio neuspešan pred golom Triglava, da bi i odličan udarac Kulešova bio zaustavljen. Mnogo brža, tečnija i prodornija igra naše ekipe isplatila se u poslednjem minutu prve trećine. Čegrintsev je uposlio Brkušanina, ovaj vraća pak ka Aniću koji maestralno pogađa sam ugao Šenkovog gola za 1-0 i oduševljenje 50-ak pristalica crveno-belih!

Druga trećina:

Iznenađujuće ofanzivno započeli su crveno-beli drugi period. Već u drugom minutu mogli smo da dupliramo prednost, kada je nakon kontranapada sam ispred Šenka izbio Sabadoš. Odlično je ovde intervenisao slovenački čuvar mreže. Od 4. minuta Triglav ponovo preuzima inicijativu, kada je po drugi put večeras iključen bio Uglješa Novaković. Pretio je Pavc sjajnim udarcima, ali je Arsenije Ranković zadržao fokus iz prvog perioda, te je i u drugom bio nepremostiva prepreka napadačima Triglava. Nakon toga, Lampič biva isključen na dva minuta, i u narednih 6 minuta maltene stalno igramo sa igračem više u polju. Bez obzira na brojčanu nadmoćnost na ledu, naši igrači igrali su smireno i pametno, strpljivo čekajući priliku za završni udarac. Nakon desetominutnog isključenja večeras možda i najboljeg pojedinca u

redovima gostiju, Mihaela Potočnika, naši hokejaši počinju da pletu mrežu oko Šenkovog gola. Da se razumemo, Potočnik je isključen na 10 minuta zbog veoma neopreznog i grubog faula, ali celokpni tim Triglava bio je kažnjen svega 2 minuta da igraju sa igračem manje.

Jedanaesti minut se igrao kada je Popravka topovski šutirao, Šenk odbio pak prema Đumiću, od kojeg je za delić sekunde bio brži Logar, i time sprečio gotovo sigurnih 2:0. Nakon isključenja Terlikara u 13. minutu, naši koriste „treću sreću“ i uspevaju da materijalizuju igrača više. Cvik je šutirao baš kao i njegov kolega Popravka 2 minuta ranije, ali je ovaj put baš za taj delić sekunde Mirko Đumić bio brži od svog čuvara i sproveo pak u nebranjenu mrežu za 2:0.

Triglav tada kreće još ofanzivnije ka našem golu, a prilike da bar smanje rezultatski deficit imali su posebno nakon iksljučenja Novakovića (14. minut) i Podunavca (17. minut). Ipak, u oba navrata zahvaljujući sjajnoj postavci naše odbrane, te raspoloženom Rankoviću, ostaju kratkih rukava. Najbolju priliku imali su u 18. minutu kada je nakon nekoliko odbitaka iz izblokiranih pokušaja, Grošelj pogodio samo spoljni deo mreže. Naši hokejaši odigrali su drugi period bolje nego prvi, prilično su sigurno delovali na ledu i nisu dozvoljavali padove u igri i koncentraciji. Strpljivo su čekali svoju priliku i na kraju je dočekali.

Foto: Moja Crvena zvezda/CZBG

Poslednja trećina:

U prvom minutu su igru na po dva minuta napustili Luka Logar, odnosno naš Ivan Anić. Nedugo potom, bunila se klupa Triglava zbog isključenja još jednog njihovog igrača – Urban Bana (zbog saplitanja). Ovog puta, igrača više koristimo momentalno! U trećem minutu poslednje trećine, nešto slabiji šut ka Šenkovom golu uputio je Pavle Podunavac. Golman Triglava, Kristjan Šenk po prvi put večerac loše interveniše i odbija pak do Uglješe Novakovića koji ga sprovodi u mrežu za ubedljivih 3:0. Dodatna su krila naši momci dobili pa su već u sledećem minutu mogli i do četvrtog pogotka: Fantastičan pas od Đumića dobija Kulešov, koji izbija sam ispred gola, ali Šenk se odličnom intervencijom iskupio za pređašnju.

U 6. minutu, na dva minuta je isključen Španjević. Ipak, i tada naši igrači drže konce igre, ali samo u naredna 3 minuta.

Nakon toga, gosti postižu svoj prvi i jedini pogodak večeras. Igrao se 9. minut, kada je na asistenciju Ban Urban – Potočnik Mihael, precizan bio Krištof Potočnik za 3:1.

Za očekivati je bilo da tada Triglav doda gas i pokuša da dodatno ugrozi Zvezdinu prednost, ali naši igrači znalački zadržavaju pak u svom posedu, pa prilika i ozbiljnijih šuteva nije bilo sve do 16. minuta, kada je nakon prodora odličnu priliku imao Čegrintsev.

Minut pre te prilike, u 15. minutu, od gostujuće ekipe na poklon dobijamo dva igrača više, nakon isključenja Bana i Markiča (saplitanje). Pomalo iznerviran propuštenom prilikom, Vjačeslav Čegrintsev im se pridružuje na klupi za kazne, ali na sreću zajedno sa Žan Zupanom (izašao umesto golmana Šenka koji je načinio prekršaj).

Nije još istekao ni taj čuveni 16. minut, kada smo nažalost prisustvovali krvavoj sceni na ledu Spensa – naš Pavle Podunavac zadobio je veoma neprijatnu rasekotinu na glavi, nakon bodičeka i udarca u zaštitnu ogradu, pa mu ekipe naša dva portala žele brz oporavak. Ono što smo videli sa naših mesta jeste da je Pavle dobro, i da se samostalno uputio ka svlačionici radi dalje medicinske pomoći.

Do kraja utakmice se ništa vredno pomena nije dešavalo na ledu, naša ekipa je veoma odgovornom igrom zadržala rezultat 3:1 i povela u finalnoj seriji sa 1:0. Više nego zasluženo!

Ako zanemarimo prvih 15 minuta meča i veliki pritisak gostujuće ekipe, možemo zaključiti da je Crvena zvezda taktički maestralno odigrala ovaj meč. U potpunosti su naši hokejaši kontrolisali dešavanja na ledu od 16.-og pa sve do 60. minuta meča. Naši najubojitiji igrači (Čegrintsev, Brkušanin i Popravka) danas jesu bili zaustavljeni, ali Crvena zvezda ove sezone ne puca samo iz tri oružja, već iz čitavog arsenala. Sa druge strane, Štenkler i Zupan koji u plejofu postižu zajedno 3-4 pogotka po meču, nisu znali šta ih je snašlo u ledenom Spensu. Crvena zvezda je povela u finalnoj seriji IHL lige sa 1:0 protiv veoma jake i dobro organizovane ekipe Triglava.

SKHL Crvena zvezda – HK Triglav 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Ledena hala SPENS (Novi Sad). Gledalaca: 50 Sudije: Fazekaš Đorđe, Ivan Nedeljković, David Perduv i Tibor Fazekaš

Strelci: 1:0 Anić (19:44), 2:0 Đumić (33:28), 3:0 Novaković (42:32), 3:1 Potočnik K. (49:01)

Isključenja: Crvena zvezda 18 min., Triglav 20 + 30 min. (disciplinska)

Crvena zvezda: Ranković, Mitić, Anić, Brkušanin, Čegrintsev, Daniel, Gaidaš, Janković, Kerezović, Kulešov, Marković, Mašić, Novaković, Podunavac, Popravka, Ristić, Sabadoš, Španjević, Vukićević, Cvik, Đumić.

Triglav: Plavc, Šenk, Ahačič, Ban, Grošelj, Hočevar, Lampič, Logar, Markič, Morel, Mubi, Pavc, Potočnik K., Potočnik M., Štenkler M., Štenkler N., Terlikar, Vilfan, Zupan.

Share this...
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ostavi komentar

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *