CZBG Forum

Zvezda slavila u derbiju

Izvor: FKCZ, zvanični sajt

Naši fudbaleri započeli su plej-of na sjajan način! U meču odluke savladali su niški Radnički sa 3:0 i tako pobegli prvom pratiocu sedam koraka. Dvostruki strelac bio je Ričmond Boaći, a mrežu Nišlija zatresao je i El Fardu Ben.

Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: 13.156
Sudija: Novak Simović
Strelci: Boaći u 23′ (pen) i 48′, Ben u 45+1′ (pen)
Žuti kartoni: Jovičić (Crvena zvezda); Kojašević, Crnomarković (Radnički Niš)

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Rodić, Jovičić, Jovančić (od 84′ Čaušić), Ben, Marin, Ivanić (od 61′ Simić), Boaći (od 74′ Pavkov).
Radnički: Ristić, Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko (od 66′ Aleksa Jovanović), Drinčić, Kojašević (od 54′ Stojanović), Grbić, Ranđelović (od 59′ Petrović), Haskić.

Duel dve prvoplasirane ekipe opravdao je epitet derbija što se tiče dešavanja na terenu, viđena je prilično uzbudljiva utakmica u prvom poluvremenu, a ceo plen ostao je u Ljutice Bogdana.

Bio je ovo i susret do timova koji su imali čudesne serije nepobedivosti, a crveno-beli su svoju produžili na 57 utakmica bez poraza u domaćem prvenstvu.

Zvezda je u na startu sezone savladala Radnički sa 2:0 na svom terenu još krajem jula golovima Rodića i Bena, dok je jesenas u Nišu bilo 2:2, a bod za Beograd spakovali su Krstičić i Ben.

Za 28. ovosezonski trijumf u Suprligi najzaslužniji su bili Ben i Boaći kao dvostruki strelac.

Šef stručnog štaba Vladan Milojević odlučio je da derbi na startu doigravanja započnu Borjan, Stojković, Savić, Milunović, Rodić, Jovičić, Jovančić, Ben, Marin, Ivanić i Boaći. I kada njegovi puleni odigraju baš onako kako umeju, što je sada bio slučaj, onda bodovi ostanu na Marakani, i kada se na to doda fantastična atmosfera u režiji Delija, užitak zvezdaša je potpun.

Odbrambeni bedem bio je vrlo siguran, na čelu sa golmanom Borjanom koji je jednom sjajnom paradom u prvom poluvremenu sačuvao mrežu, dok su ofanzivci bili zaduženi za pogotke.

Najpre je zapretio Milan Rodić koga je fantastično proigrao naš maestro Marin i Zvezdin levi bek je iskosa sa leve strane šutirao pored dalje stative.

Zatim je Dušan Jovančić preuzeo glavnu ulogu… Prvo je snažno šutirao iskosa sa desnog krila i stavio golmana Ristića na muke, da sredinom prvog poluvremena izborio penal jer ga je sa leđa prilikom utrčavanja oborio Kojašević u kaznenom prostoru.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Boaći pošto je Ristića poslao u jednu stranu, a loptu u golmanovu desnu za 1:0 od 23. minuta!

Usledio je nešto mirniji period igre, uz kontrolu dešavanja na terenu od strane crveno-belih i u samom finišu prvog dela udvostručili smo prednost. Marin se našao u fantastičnom solo prodoru, a nepropisno ga je oborio Ristić i sudija Simović je bez dileme pokazao na belu tačku.

Ovaj put je Ben preuzeo odgovornost i rutinski je sa “kreča” pogodio mrežu za 2:0 u derbiju plej-ofa!

Slika se nije mnogo promenila u nastavku, ali jeste rezultat, a ponovo je na delu bio naš BB tandem. Ben je odlično izbacio Boaćija i on je prebacio Ristića za velikih 3:0 u 48. minutu.

Borba se najčešće vodila između dva šesnaesterca, bez mnogo uzbuđenja pred oba gola, te su Borjan i Ristić bili prilično besposleni. Šampion Srbije i dalje je imao loptu u posedu, Ivanić je pre nego što je mesto ustupio Simiću imao dobar pokušaj, dok je Boaćija uz ovacije sa tribina u 74. minutu zamenio Milan Pavkov.

I prilikom poslednjeg zvižduka sudije Simovića na semaforu je sijalo 3:0 za lidera domaćeg prvenstva, pa je naša Zvezda odmakla Radničkom sedam bodova i napravila još jedan važan korak u odbrani trona.