CZBG Forum

Vojvodina – Crvena zvezda 0:5

Izvor: FKCZ, zvanični sajt

Još jedna pobeda i titula! Naši fudbaleri savladali su Vojvodinu kao gosti u Novom Sadu sa ubedljivih 5:0 (2:0) u 34. kolu Superlige i samo jedan trijumf ih deli od odbrane domaćeg trona.

Stadion: Karađorđe
Gledalaca: 10.000
Sudija: Miloš Milovanović (Ćuprija)
Strelci: Pavkov u 22′, Vukanović u 25′, Ben u 65′, Joveljić u 78′ i 90+1′(pen)
Žuti kartoni: Nešković, Matić (Vojvodina); Babić (Crvena zvezda);

Vojvodina: Rockov, Graovac, Veselinović, Saničanin, Devetak, Mitošević, Đurić (od 46′ Đuričin), Milojević, Zukić (od 82′ Mesarović), Nešković (od 74′ Srećković), Matić.
Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Milunović, Babić, Rodić (od 79′ Gobeljić), Čaušić, Jovančić, Vukanović (od 60′ Ben), Marin, Ivanić, Pavkov (od 72′ Joveljić).

Crvena zvezda će priliku da obezbedi zvanje novog-starog šampiona imati u nedelju, 5. maja, protiv Mladosti u petom kolu plej-ofa pred svojim navijačima!
Epilog duela na stadionu “Karađorđe” najavljen je od 22. do 25. minuta kada su mrežu Vojvodine zatresli Pavkov, i to kako, i Vukanović, dok su se rezervisti Ben i Joveljić kao dvostruki strelac pobrinuli za ubedljiv trijumf.

U slučaju pobede nad ekipom iz Lučana, crveno-beli bi napravili dovoljnu bodovnu razliku u odnosu na drugoplasirani Radnički, bez obzira na rezultate Nišlija do kraja sezone i tako osigurali osvajanje titule.

Šef stručnog štaba Vladan Milojević odlučio je da se Vojvodini od početka suprotstave Borjan, Stojković, Milunović, Babić, Rodić, Čaušić, Jovančić, Vukanović, Marin, Ivanić, Pavkov. Prvi nešto opasniji napad naših fudbalera išao je preko Marin sa levog krila odakle je ubacio loptu pred peterac, Pavkov ju je zakačio glavom, Rodić vratio do Babića čija je završnica izostala iz neposredne blizine.

Vojvodina je opasno zapretila u 10. minutu kada se okrenuo Bojan Matić i šutirao neprecizno pored Borjanove desne stative.

Sva ostala dešavanja na terenu uspešno su kontrolisali Milojevićevi izabranici koji su u Novom Sadu nastupali u kompletno plavoj opremi. Diktirali su ritam u potpunosti, istina, bez visokog tempa u prvom delu prvog poluvremena i onda su u samo tri minuta viđena dva pogotka.

Od 22. do 25. minuta je Zvezda ekspresno došla do 2:0 i to uz golčinu Milana Pavkova! Još jednom je naš snažni centarfor demonstrirao koliko moćan udarac poseduje.

Dugo je lopta bila “ničija”, onda je Čaušić glavom dodao do Pavkova, on ju je primirio grudima i pre pada na zemlju levicom je sa oko 20 metara maestralno poslao u gornji desni ugao. Zaista pogodak za TV špice, na kakve nas Pavkov polako navikava.

Vođstvo smo brzo udvostručili akcijom koju je započeo Marin, proigrao je Stojkovića i naš desni bek je sa desnog krila iz prve pronašao Vukanovića koji je, takođe iz prve, udarcem sa oko 7-8 metara zatresao mrežu domaćina.

Tako je šampion Srbije krunisao dominaciju u prvom poluvremenu, a mogao je i sa ubedljivijom prednošću da ode na predah. Imali smo šansu i iz prekida kada je Marin dobro centrirao iz kornera sa desne strane, a Rodić glavom šutirao malo pored dalje stative.

Na startu drugog dela viđen je žuti karton za Neškovića, jer je simuliranjem pokušao da iznudi jedanaesterac u duelu sa Vukanovićem, da bi nakon toga Vojvodina propustila dve vrlo dobre prilike.

Najpre je Milunoviću preletela lopta preko noge, došla je do Matića koga je Borjan zaustavio pravovremenim istrčavanjem, dok je u 51. minutu Zukić pobegao i iskosa sa desne strane, sa 8-9 metara, šutirao u spoljni deo mreže.

Uzvratio je Jovančić nedugo zatim sa distance, sa oko 20 metara šutirao je slabijom, levom nogom iznad prečke. Zvezda je u nastavku umirila tempo i umešno čuvala stečenu prednost iz prvog dela uz kontrolu dešavanja na stadionu u Novom Sadu.

Tačno na isteku sat vremena igre Ben je zamenio Vukanovića i taj potez šefa Milojevića doprineo je promeni rezultata. Bila je to na delu još jedna magija Marina, sa oko 40 metara je u kaznenom prostoru neverovatno pronašao Bena koji je iskosa sa leve strane majstorski zavrnuo loptu pored Rockova i poslao je u mrežu.

Činilo se da je akcija gotova i pre udarca, umesto toga je Ben došao do 17. pogotka ove sezone u Superligi. Svega pet minuta na terenu u Novom Sadu bilo mu je dovoljno da se upiše u strelce, ne i da postavi konačan rezultat.

Još jedan rezervista, Dejan Joveljić, našao je put do mreže Vojvodine. Zamenio je Pavkova u 72. i samo šest minuta kasnije pogodio metu za 4:0! Marin je izveo korner do Čaušića koji je sa distance snažno šutirao, a naš supertalentovani napadač se našao na pravom mestu i sa ivice peterca, u maniru iskusnih golgetera, skrenuo loptu iza leđa Rockova.

Nije to bilo sve od Joveljića… U samoj završnici sudija Milovanović je pokazao na belu tačku, opravdano, jer je u kaznenom prostoru domaćina oboren Jovančića, a Zvezdin golgeter rođen 1999. godine precizno je izveo jedanaesterac za konačnih 5:0!