CZBG Forum

Crveno-bele „Vučice“ na korak od finala nacionalnog kupa

Izvor: mojacrvenazvezda.net

U prvom susretu polufinala nacionalnog kup takmičenja, branilac trofeja, ekipa ŽFK Crvena zvezda na pomoćnom terenu stadiona „Rajko Mitić“ iza južne ekipe dočekala je ekipu zemunske Sloge. Nakon velike borbe svih 90 minuta „Vučice“ su zasluženo stigle do pobede koja im daje nadu da će za sedam dana trasirati put do velikog finala.

ŽFK Crvena zvezda – ŽFK Sloga Zemun 2:1 (1:0)

ŽFK Crvena zvezda – ŽFK Sloga Zemun

Susret je započeo velikom prilikom gostujućih igračica. Nakon tridesetak sekundi igre Zemunke su „probile“ po desnom krilu, usledio je pravovremeni centaršut, ali se „desetka“ gošći Milica Bulatović nije najbolje snašla u našem šesnaestercu pa je lopta završila pored desne stative Sare Cetine.

Zagospodarile su od tog momenta „Crvene“ terenom. Vezni red predvođen kapitenom Katarinom Đorđević pokazao je sav svoj kvalitet i fudbalske veštine, ali je nedostajao pravovremeni pas kako bi se materijalizovala dominantnost. Pokušavale su naše devojke u nekoliko navrata udarcima sa distance ili centaršutevima sa krila da dođu do gol šanse, ali odbrana gostiju je bila visini zadatka.

Ono što je najteže u fudbalu – jednostavnost u igri, crveno-bele su pokazale u 14. minutu. Sa svega pet dodira stigle su u gol šansu. Akciju je započela Sara Cetina iz svog kaznenog prostora, uposlila je Jovanu Miladinović koja je loptu odmah prosledila ka Sandi Malešević, Usledio je pas ka Katarini Đorđević koja je u maniru najvećih majstora fudbalske igre jednim potezom iz igre izbacila protivničku igračicu i uputila dijagonalu na desno krilo ka Ivani Trbojević. Zvezdina „sedmica“ je napravila par koraka ka sredini i levom nogom uputila udarac ka golu, ali je lopta završila tik pored leve stative golmanke gostiju.

Do isteka pola sata igre situacija na terenu se nije menjala. Naše dame su gospodarile terenom. Odbrana je bila neprelazna, dok je vezni red pravovremenim delovanjem onemogućavao Zemunke da izgrade iole ozbiljniju akciju.

Usledio je 31. minut i trenutak koji je pokazao svu lepotu fudbalske igre, ali i majstorstvo koje podiže publiku na noge. Po ko zna koji put naša odbrana je uspešno zaustavila akciju gošći ispred kaznenog prostora. Jovana Miladinović je prosledila loptu ka Sandi Malešević. Ova je iz prve loptu prosledila ka Ivani Trbojević koja se manirom najvećih fudbalskih znalaca oslobodila pratnje i stuštila ka golu Zemunki. Pravovremeno je loptu prosledila ka Katarini Đorđević, a onda je usledila magija. Kapiten crveno-belih je „lažnjakom“ iz igre izbacila odbrambenu igračicu Sloge, prebacila loptu na levu nogu i sa osamnaest metara uputila udarac. Lopta se od prečke odbila u mrežu za više nego zasluženo vođstvo – 1:0. Čuvar mreže gostiju Ljiljana Gardijan je paradom samo ulepšala veličanstveni pogodak.

Ovaj pogodak dao je krila našim damama koje su svega dva minuta kasnije u jednom napadu tri puta upućivale udarce ka golu gošći. Pokušavale su Mirela Tenkov, Katarina Đorđević i Ivana Trbojević, ali su Zemunke požrtvovanošću uspevale da izblokiraju sve udarce.

U 36. minutu i Jovana Stojanović je pokušala da ugrozi gol gostiju. Sama je sebi na desnom krilu stvorila šansu. Driblingom se oslobodila pratioca, napravila par koraka i levicom uputila udarac ka golu, ali je golmanka gostiju bila na visini zadatka.

Do kraja prvog dela igre situacija na terenu je bila nešto mirnija, ali je bila primetna nervoza gostujućih igračica. Bespotrebno je na sredini terena fudbalrka Sloge Emilija Živković oštro sa leđa startovala na nezaustavljivu Sandu Malešević. Na sreću, nije došlo do povrede pokretača svih akcija crveno-belih, ali je ostalo i nejasno kako glavni sudija Jasmina Mickoska za ovakav start nije pokazala javnu opomenu.

U poslednjim sekundama prvog dela igre Ivana Trbojević je mogla da se upiše u strelce, ali je njen udarac sa 14, 15 metara završio preko gola.

Na samom startu nastavka igre usledio je prvi kiks naših igračica. U jednoj gužvi u šesnaestercu crveno-belih Zemunke su se bolje snašle i poravnale rezultat – 1:1.

Desetak minuta kasnije „Vučice“ su izvele novu akciju po desnom krilu. Usledio je centaršut. Lopta je preletela sve gostujuće i gračice i golmana gostiju, a na drugoj stativi Mirela Tenkov se samo „poklonila“ i smestila loptu u mrežu – 2:1.

Imala je Mirela još jednu priliku nešto kasnije. Pokušala je u srcu šesnaesterca u padu da zahvati loptu. U tome je i uspela, ali je lopta otišla van okvira gola.

U nastavku meča situacija se nije menjala. Crveno-bele su gospodarile terenom. Poslednja linija našeg tima je bila na visini zadatka, Katarina Đorđević je svojim driblinzima „na petoparcu“ do ludila dovodila protivničke igračice, a zahvaljujući Mireli Tenkov činilo se da je svaka lopta u fazi napada predstavljala šansu za pogodak.

Kako je vreme odmicalo igračice Sloge su postajale sve nervoznije pa su grubi startovi postali sve učestaliji. Na njihovu nervozu svakako je uticala i nekolicina pristalica zemunskog kluba na tribinama koja je često prigovarala glavnom sudiji i to obično u situacijama kada za tako nešto nije bilo ni malo razloga, a mora se priznati da su svojim povicima pokazali nepoznavanje osnovnih pravila fudbalske igre čime su neretko izazivali i smeh publike.

U finišu susreta „Vučice“ su prepustile inicijativu gošćama i pokušavale polukontrama da ugroze gol Zemunki. Mogle su naše igračice i do trećeg pogotka, ali su akcije koje su potekle od Darije Đukić u dva navrata i Jovane Stojanović ipak ostale nerealizovane.

U samom finišu susreta viđen je novi skandal u režiji ekipe iz Zemuna. Naše igračice Nikolina Milić i Jovana Stojanović su se u 90. minutu sudarile i ostale da leže na terenu. Igra je prekinuta kako bi se devojkama ukazala pomoć, a odbrambene igračice Sloge, podstaknute konstantnim povicima svojih pristalica i predstavnika kluba dozvolile su sebi da uđu i u polemiku sa klupom Crvene zvezde. Uz to, nakon poslednjeg zvižduka sudije Jasmine Mickoski došlo je do gužve na sredini terena. Posebno agresivna bila je Ljiljana Gardijan golmanka zemunske ekipe koja se u par navrata zaletala ka našim devojkama kako bi isterala neku, samo njoj znanu pravdu. Na kraju je i rukovodstvo zemunske ekipe morao da reaguje da bi svoju agresivnu igračicu izveli sa terena.

Sve u svemu, „Vučice“ su pokazale veliku borbenost i kvalitet u ovom susretu i zasluženo stigle do važne pobede kojom su na korak od plasmana u novo finale nacionalnog kup takmičenja. Ne bi smo želeli posebno da ističemo niti jednu devojku u crveno-belim dresovima jer su sve odigrale kao kolektiv kvalitetno i ovo je pobeda celokupnog tima. Jedino se mora istaći trener Aleksandar Petrović koji je fantastično pripremio ekipu. Svaka igračica je znala svoju ulogu u timu i zadatke su izvršile na visokom nivou. Ipak se mora istaći naša Makedonka Pavlinka Pale Nikolovska koja nije imala svoj dan, ali su poznati kvaliteti ove devojke i znamo da će sve nadoknaditi već u revanš meču.

Za kraj, par reči o glavnom sudiji Jasmini Mickoski. Glavni sudija iz Obrenovca je meč odsudila na visokom novou. Pokazala je autoritet i nije podlegla pritiscima tokom susreta. Bilo je par grešaka na obe strane, ali objektivno se mora zaključiti da nije sudila na uštrb niti jedne ekipe. I pomoćne sudije Mirela Malešević i Marija Đorđević bile su na visini zadatka.

ŽFK Crvena zvezda: S. Cetina, N. Milić, P. Nikolovska, J. Miladinović, I. Trbojević, A. Savanović, M. Tenkov, K. Đorđević, J. Stojanović, D. Đukić, S. Maleđević. Trener: Aleksandar Petrović
Klupa: J. Petrović, J. Raičević, A. Krstić, T. Stojaković, T. Burkert, M. Đurović, S. Savanović