CZBG Forum

Победа јуниора на отварању АНГТ у Виторији

Извор: ККЦЗ, званични сајт

Јунироска екипа Црвене звезде забележила је тријум на отварању АНГТ турнира у Виторији, савладавши актуелне прваке из Београда Лијетувос Ритас 81-66. Пет играча завршило утакмицу са двоцифреним учинком, најефикаснији Машић и Манојловић

Јуниорска екипа Црвене звезде мтс победила је на старту групе АНГТ турнира актуелног првака из Београда Лијетувос Ритас 81-66 (22-24, 22-14 ,17-16, 20-12).

Након изједначених првих десет минута игре уследила је велика серија црвено-белих (18-2) којом су стекли прву осетнију и двоцифрену предност, али је екипа Ритаса успела да консолидује своје редове па је на полувремену било шест поена предности (44:38).

Друго полувреме боље су отворили актуелни шампиони из Београда, али је Манојловић покренуо црвено-беле заједно са Карапанџићем, прикључили су се Машић и Томашевић, што је било довољно за победу на отварању турнира.

Најефикаснији су били Манојловић и Машић са по 13 поена, Томашевић и Павићевић су постигли по 12 док је Карапанџић додао 11.

Наредна утакмица наших јуниора је на програму сутра од 15 часова, противник је екипа Валенсије.