CZBG Forum

Crvena zvezda ispustila pobedu 1:1

Izvor: KKCZ, zvanični sajt

Crveno-beli propustili priliku da naprave brejk, poraženi u drugoj utakmici finala rezultatom 73:72. Najefikasniji Faje sa 14 poena, treća utakmica u subotu od 19 časova, domaćin Crvena zvezda mts.

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u drugoj utakmici finalne serije Superlige od Partizana NIS retultatom 73:72.

Dramatična utakmica u kojoj su viđeni brojni preokreti i velika borba u finišu, rešena je trojkom Zagorca 3 sekunde pre kraja meča.

Partizan – Crvena zvezda 73:72 (17:9, 19:20, 13:24, 24:19)

Najefikasniji u timu Crvene zvezde mts bio je Faje sa 14 postignutih poena.

Crveno-beli su loše otvorili utakmicu, nisu pogađali sa distance, a domaćin na ovom meču je to iskoristio i stvorio solidnu prednost od 17:9, koju je održavao do kraja poluvremena. 36:29.

Ipak u trećoj četvrtini crveno-beli su brzo uhvatili rezultatski priključak, trojkom Berona i prvi put poveli i tu prednost održavali do samog finiša kada su stigli i do maksimalnih 68:61.

Ipkak, nakon praznog hoda, izgubljenih lopti i promašaja Berona, Davodovca i Čovića, ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj je Faje pogodio iz odbojke za 70:68 (prethodno Partizan izjednačio na 68:68), ali je u poslednjem napadu Zagorac pogodio i doneo izjednačenje u seriji na 1:1.

Crvena Zvezda: Čović 9, Kešelj, Davidovac 11, Nenadić, Lazić 2, Faje 14, Beron 10, Dobrić 3, Ristić 9, Simanić 3, Rivers 4, Odžo 7 (7 sk).

Treća utakmica finala igra se u subotu od 19 časova u dvorani „Aleksandar Nikolić”, domaćin je Crvena zvezda mts.