CZBG Forum

Црвена звезда испустила победу 1:1

Извор: ККЦЗ, званични сајт

Црвено-бели пропустили прилику да направе брејк, поражени у другој утакмици финала резултатом 73:72. Најефикаснији Фаје са 14 поена, трећа утакмица у суботу од 19 часова, домаћин Црвена звезда мтс.

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су у другој утакмици финалне серије Суперлиге од Партизана НИС ретултатом 73:72.

Драматична утакмица у којој су виђени бројни преокрети и велика борба у финишу, решена је тројком Загорца 3 секунде пре краја меча.

Партизан – Црвена звезда 73:72 (17:9, 19:20, 13:24, 24:19)

Најефикаснији у тиму Црвене звезде мтс био је Фаје са 14 постигнутих поена.

Црвено-бели су лоше отворили утакмицу, нису погађали са дистанце, а домаћин на овом мечу је то искористио и створио солидну предност од 17:9, коју је одржавао до краја полувремена. 36:29.

Ипак у трећој четвртини црвено-бели су брзо ухватили резултатски прикључак, тројком Берона и први пут повели и ту предност одржавали до самог финиша када су стигли и до максималних 68:61.

Ипкак, након празног хода, изгубљених лопти и промашаја Берона, Даводовца и Човића, ушло се у неизвесну завршницу у којој је Фаје погодио из одбојке за 70:68 (претходно Партизан изједначио на 68:68), али је у последњем нападу Загорац погодио и донео изједначење у серији на 1:1.

Црвена Звезда: Човић 9, Кешељ, Давидовац 11, Ненадић, Лазић 2, Фаје 14, Берон 10, Добрић 3, Ристић 9, Симанић 3, Риверс 4, Оџо 7 (7 ск).

Трећа утакмица финала игра се у суботу од 19 часова у дворани „Александар Николић”, домаћин је Црвена звезда мтс.