CZBG Forum

Звезда меље – пао и Динамо из Москве

Извор: СДЦЗ, званични сајт

Ватерполисти Црвене звезде остварили су четврту победу на првом квалификационом турниру за Лигу шампиона који се одржава у Шапцу. Црвено-бели су после преокрета салвадали Динамо из Москве резултатом 12:10.

Руски тим је већ на половини прве четвртине водио са 4:0. Головима Гусарова и Радовића Звезда је смањила заостатак, а на кратки одмор Динамо одлази са вођством од 5:2. У другој четвртини су тимови неизменично постизсали голове, а стрелци за наш тим су били два пута Шулц и једном Вукићевић. Резултат на полувремену је био 8:5 за Московљане.

Звездини ватерполисти су одиграли маестрално у трећем периоду игре када су постигли пет голова. Црвено-беле су до преокрета водили Радовић са два, Касум, Илић и Шулц са по једним поготком, а Руси су у последњим тренуцима треће четвртине савладали Иванова, па је резултат био 10:9 за екипу Игора Милановића.

Црвено-бели су одржавали стечену предност. Марко Јанковић је био прецизан из петерца за 11:9, а потом је и Вук Милојевић искористио играча више и погодио за 12:10 што је био и коначан резултат утакмице.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде били су Кристијан Шулц и Марко Радовић са по три постигнута гола.

Црвена звезда је остварила и четврту победу у четири меча, а у последњем колу састају се са Шапцем у недељу од 13.30 часова и тај сусрет ће одлучивати о победнику првог квалификационог турнира за Лигу шампиона.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ДИНАМО МОСКВА 12:10 (2:5, 3:3, 5:1, 2:1)

Шабац – Градски базен. Судије: Габриела Варкоњи (Мађарска) и Франк Оме (Немачка). Играч више: Црвена звезда 17(6), Динамо 16(4). Петерци: Црвена звезда 1(1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић, Касум 1, Шулц 3, Васин, Илић 1, Аџић, Јанковић 1, Милојевић 1, Вукићевић 1, Гусаров 1, Радовић 3, Иванов. Тренер: Игор Милановић.

ДИНАМО: Јеловина, Краснов, Копцев 1, Усов 1, Шепелев 2, Николаев, Бичков 2, Балакирев 1, Сучков, Екомазов 1, Круг, Магомаев 2, Апулцин.